Krása má adresu Omán - privátní okruh s řidičem Zájezdy Omán - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Omán

název zájezdu: Krása má adresu Omán - privátní okruh s řidičem


Země:
 
Omán
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za památkami, za mořem, za přírodou
Strava: Se snídaní, Polopenze, Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 27.04.2018
Konec zájezdu: 04.05.2018
Počet nocí: 7
Průvodce: Anglicky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
75 900,- Kčcena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji
118 900,- Kčosobu v jednolůžkovém pokoji
39 900,- Kč3. osoba nebo dítě na pokoji a v autě
1 490,- Kčpřipojištění proti stornu dospělý
750,- Kčpřipojištění proti stornu dítě
3 000,- Kčpředvyřízení víza vč. salonku

Cena zahrnuje:
 
leteckou přepravu z Prahy do Muscatu a zpět vč. letištních tax
Ubytování na 7 nocí ve vybraných hotelech
denně snídaně formou bufetu
obědy v místní restauraci nebo formou pikniku (den 2-7)
1x večeře v hotelu Wadi Shab
1x večeře v pouštním kempu
1xvečeře v hotelu Turtle Beach
1xvečeře v hotelu Golden Tulip Nizwa
Veškeré stravování je bez nápojů, není-li uvedeno jinak.
Transfery z a na letiště dle programu, anglicky hovořící řidič/průvodce v příslušném voze.
Navštívená místa dle programu – prosím vezměte na vědomí, že z důvodu náboženských, státních svátků
případně počasí mohou být některá uzavřena.
Veškeré známé taxy a místní poplatky.
základní zdravotní pojištění
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
víza do Ománu při příletu - 52 USD na letišti nebo možnost vyřízení předem vč. salonku za 3 000 Kč/os
připojištění 1 490 Kč/os (storno)
spropitné řidiči/průvodci

Poznámka:
 
Čekají vás divoká i kultivovaná horská vádí s datlovými háji, potoky, tůněmi a jeskyněmi, štíty s tisícimetrovými skalními stěnami i zapomenuté vesničky vysoko v horách, písečné duny i krásné a neporušené pobřeží.


  

Další termíny


16.03.2018 - 23.03.2018 8 dní od 75 900,- Kč  
23.03.2018 - 30.03.2018 8 dní od 75 900,- Kč  
30.03.2018 - 06.04.2018 8 dní od 75 900,- Kč  
06.04.2018 - 13.04.2018 8 dní od 75 900,- Kč  
13.04.2018 - 20.04.2018 8 dní od 75 900,- Kč  
20.04.2018 - 27.04.2018 8 dní od 75 900,- Kč  
27.04.2018 - 04.05.2018 8 dní od 75 900,- Kč  
04.05.2018 - 11.05.2018 8 dní od 75 900,- Kč  

program zájezdu


1. den PŘÍLET DO MUSCATU – TRANSFER DO HOTELU
 Omán

V dopoledních hodinách odlet přímým letem z Prahy. Přílet na mezinárodní letiště Muscat v noci. Vyřízení imigračních formalit, setkání se zástupcem cestovní kanceláře. Privátní transfer do hotelu, ubytování v hotelu Al Falaj 4*, standard pokoj se snídaní na 2 noci.

  
   

   

2. den MUSCAT
 Omán

Dnes si Vás průvodce vyzvedne na hotelu v 08:00 a pojedete si prohlédnout hlavní město Ománu.
VELKÁ MEŠITA SULTÁNA QABOOSE: Během vašeho pobytu v Muscatu nemůžete vynechat návštěvu Velké mešity sultána Qaboose, obdivuhodný a zcela originální příklad moderní arabské architektury. Nenápadná elegance a tlumené stíny exteriéru skrývají obrovský přepych uvnitř, pro mnohé představuje nejkrásnější mešitu na světě. Jeho Výsost sultán Qaboos bin Said ji slavnostně inauguroval v květnu 2001, do jejích modlitebních hal, nádvoří a chodeb se vejde 20 000 věřících. Uvnitř budete obdivovat skryté poklady – obrovský ručně tkaný koberec v hlavní hale a nádherný lustr vyrobený z křišťálu Swarovski. Zavěšený pod centrální kupolí vytvářív interiéru magické osvětlení. Koberec i lustr patří k největším na světě. Udělejte si čas na prohlídku fascinující knihovny a jedinečné mozaikové výzdoby chodeb. V noci osvětlená
mešita září na pozadí tmavé oblohy, její návštěva je opravdovým požitkem.
VZNEŠENÁ KRÁLOVSKÁ OPERA: Královská opera, hrdě stojící v centru Muscatu, se stala národním symbolem a kulturním centrem země. Akustika budovy patří k nejlepším na světě, každý rok na jejím jevišti zazáří nejznámější světoví umělci. Nebudete-li mít možnost shlédnout některé z představení, interiér i exteriér opery lze obdivovat v brzkých ranních hodinách, kdy je otevřena veřejnosti.
MUTRAH – KOUSEK OMÁNSKÉHO ŽIVOTA: Pradávné centrum ománského obchodu je okouzlující směsici starého a nového: v přístavu sultána Qaboose kotví stará rybářská plavidla dhow vedle moderních výletních lodí a ve slunci se lesknoucích obřích lodí nákladních. Tržiště - souk skrývá obchůdky se skutečnými poklady - nejjemnější ománská kadidla, tradiční tepané stříbrné zbraně kandjar a mnohé další. Hlavním lákadlem je tu čilý ruch, vůně a zvuky typické pro arabské tržiště, vydejte se i do postranních cestiček a zaprášených obchůdků a zkuste smlouvat při nákupu koření, šperků, šátků a jiných originálních suvenýrů. Přírodní přístav lemovaný majestátními horami je ideálním místem k procházce a odpočinku, posaďte se na promenádě na skleničku ovocného džusu a nechte kolem sebe plynout každodenní život. Nahlédněte do spletitých uliček za soukem a vyfotografujte si mešitu Lawati a staré portugalské obchodní domy. Ranní ptáčata mohou zajít na rybí trh, kde mezi 6 a 10 hodinou rybáři prodávají své úlovky. Tržnice funguje stejně jako po celá staletí, neustále nové ryby a dary moře jsou vystavené na betonových pultech a staří opálení rybáři je balí zákazníkům sebou domů.
STARÉ MĚSTO MUSCAT: Starý Muscat je malé administrativní centrum sultanátu, jeho přístav dodnes střeží historické pevnosti Mirani a Jalali. Je obehnaný hradbami s několika vstupními branami, které se ještě v roce 1970 po setmění uzamykaly. Prohlédněte si tyto staré městské brány a část zrestaurovaných hradeb, projděte se promenádou k paláci Al Alam, jedné z oficiálních rezidencí Jeho Výsosti sultána Qaboose bin Saida, a ke starému přístavu a jeho stoletým kamenným strážcům. Ti, kteří hledají více historických fakt, mohou navštívit další muzea v této oblasti: Ománsko-francouzské muzeum, Muscat Gate muzeum a v roce 2016 dlouho očekávané Národní muzeum.
Odpoledne návrat do hotelu a odpočinek.

  
   

   

3. den MUSCAT – QURIYAT – WADI DAYQAH – BIMMAH SINKHOLE
 Omán

QURIYAT A WADI DAYQAH: Quriat je množné číslo slova Quria, vesnice. Ačkoli vypadá jako menší město, ve skutečnosti jde o přibližně 30 různých vesnic vedle sebe, odtud tedy jeho název. Starý rybářský přístav s půvabným nábřežím leží 80 km od Muscatu, místní pamětihodností je 200 let stará pevnost, která byla nedávno po důkladné rekonstrukci znovu otevřena. Nedaleko se nachází působivá přehrada Wadi Dayaqh Dam, dokončená v roce 2012 za účelem vylepšení nedostatečného zásobování vodou v sultanátu. V Ománu převládá vyprahlá krajina, je zázrak vidět tak velkou plochu průzračné modré vody.
PROPADLINA (ZÁVRT) BIMMAH: Blankytná voda v propadlině Bimmah přitahuje každý rok tisíce návštěvníků, nedávno byla dokonce označena jako nejkrásnější svého druhu na světě. Vznikla propadnutím vápencového stropu podzemní jeskyně, ačkoli arabský název má poetičtější vysvětlení – park spadlého meteoritu. Bimmah je krásný přírodní fenomén i místo, kde si můžete zaplavat a pořídit fantastické fotografie.
PLÁŽ WHITE SANDS – BÍLÉ PÍSKY: Nádherná menší pláž se zářícím bílým pískem a tyrkysovou vodou, vklíněná do skalnatého pobřeží poblíž Wadi Shab a Wadi Tiwi. Můžete se vykoupat, potápět, nebo jen projít po pobřeží.
Ubytování v hotelu Wadi Shab Resort 3*, standard pokoj s polopenzí.

  
   

   

4. den WDI SHAB - WADI TIWI – SUR – RAS AL HADD
 Omán

SUR – VÝROBNA LODÍ DHOW: Staré město Sur je obrácené tváří k moři, odkud vždy přicházelo bohatství. Hlavní město regionu Sharqiya se pyšní bohatou minulostí, bylo jedním z nejdůležitějších přístavů oblasti, klíčovým bodem pro obchod s Indií a zeměmi východní Afriky. Pevnosti a strážní věže, obklopující město, dokazují, jak důležitým v minulosti bylo. V přístavu najdete hlavní atrakci, tradiční loděnice, kde se dodnes ručně vyrábí historické dřevěné lodě dhow, stejně jako tomu bylo po celá staletí. Omán je nesmírně pyšný na svoji námořní tradici, a i když poptávka poklesla, v Suru se stále vyrábí kvalitně zpracované lodě pro zákazníky z celého světa. Výrobna lodí je klidné místo, můžete se tu libovolně procházet a vše si prohlédnout.
RAAS AL HADD – DOMOV ŽELV: Nádherné pláže v okolí Raas al Had nepřitahují pouze lidské návštěvníky Ománu. Každý rok do tohoto nejvýchodnějšího cípu sultanátu připlouvá množství želv, aby zde nakladly svá vzácná vejce. Vidět tyto obrovské vodní živočichy vylézat na břeh a klást vejce a pozorovat stovky právě vylíhlých želviček jak si hledají cestu do moře, je opravdu jedinečný zážitek. Omán si je vědom svou velkou zodpovědností co se ochrany želví populace týče, návštěvníci proto musí striktně dodržovat pravidla chování (fotografování, rušení zvířat atd). Budete přenocovat v nedalekém hotelu a v brzkých ranních hodinách, kdy je největší šance vidět želvy v akci, vás odvezeme na jedno z míst kde je možné se s těmito nádhernými živočichy setkat.
Předpokládaný příjezd 16:00 – 16:30; Noc v Turtle Beach 3*, přímo u moře, pokoj standard, polopenze.
Pokud budete chtít předobjednat výlet na pozorování želv, je nutné dopředu, platba želví rezervaci je 5OMR na osobu!!

  

5. den RAS AL HADD – AL KAMIL – WADI BANI KHALID – WAHIBA SANDS
 Omán

Snídaně v hotelu a check out. 8:00 – odjezd z hotelu.
AL KAMIL: Staré město Kamil, obklopené stromy, se nachází poblíž dálnice Muscat – Sur, u odbočky na Al Ashkara. Zajímavé místo se starými strážními věžemi a malým tržištěm je příjemnou zastávkou na cestě. Nedávno zde bylo otevřené historické muzeum, vystavující sbírku
předmětů, které po dlouhé roky uchovávala místní ománská rodina.
WADI BANI KHALID: Do tohoto krásného wádí po celý rok přitéká voda. Po křivolaké cestě po horském úbočí vstoupíte do dlouhého řečiště, obklopeného vesnicemi a úrodnými plantážemi. Voda vytékající z několika pramenů je zachycována v hlubokých průzračných jezírkách,
dostanete se k nim po četných pěšinkách a můstcích. Můžete se vykoupat, ale mějte ohledy na místní obyvatele a nesvlékejte se do plavek. Pokud není vysoká hladina vody, můžete se vydat na průzkum do odlehlých částí wádí, odvážní turisté s dobrou obuví a svítilnou mohou pátrat po jeskyni Moqal.

NECHTE SE UCHVÁTIT WAHIBA SANDS Výlet do Wahiba (též Sharqiya) Sands je skvělou možností jak si vychutnat arabskou poušť jako z pohádky. Růžové, větrem zbrázděné a stále se měnící duny pouště Wahiba jsou přesně takové, jaké si představujete. Stále zde žijí beduínské rodiny, vydělávající si na holé živobytí tradičním nomádským způsobem – chovem dobytka. Na mnoha místech zahlédnete nezávislé, v jasných barvách oblečené beduínské ženy. Žijí svůj neuvěřitelný život ve skromnosti, ale v naprosté znalosti a pochopení drsného prostředí, ve kterém se pohybují, daleko od ostatních Ománců. Nejčastěji je spatříte vykukovat za koly starých džípů nebo ujíždějící v dunách. Budete mít příležitost udělat si obrázek o životě beduínské rodiny, během posezení u kávy a datlí si můžete nechat pomalovat ruce henou nebo prohlédnout suvenýry, které rodiny vyrábí. Můžete se také rozhodnout pro sjíždění písečných dun v terénním voze, k dispozici vám bude zkušený řidič. Pokud se rozhodnete přenocovat v jednom z plně vybavených pouštních kempů, uvidíte poušť, když je nejkrásnější – při západu slunce. Završením dne pak může být projížďka na velbloudu.
Předpokládaný příjezd 15:00 – 15:30, noc v luxusním pouštním kempu Arabian Oryx Camp, stan, polopenze.

  
   

   

6. den WAHIBA - NIZWA - JABEL AKHDAR
 Omán

Snídaně v kempu, check out. 8:00 odjezd z kempu.
NIZWA – PEVNOST A SOUK: Město Nizwa je obklopené zelení, palmové háje zásobuje vodou nejdelší falaj (zavlažovací systém) v zemi. Je ideálním místem pro dopolední návštěvu. Nelze vynechat pevnost, monumentální stavbu ze 17 století, které dominuje 40 metrů vysoká centrální věž. Z věže se nabízí krásný výhled na Nizwu a okolí. Za návštěvu stojí také souk, místní tržnice, která je dodnes skutečným centrem města. Místní sem přichází na každodenní nákup potravin, turisté zde najdou bohatou nabídku ománských stříbrných výrobků, zbraní a sladkostí halwa. Souk je otevřen každý den, pokud můžete, přijeďte v pátek ráno, kdy se koná trh koz a dobytka. Je to nezapomenutelný zážitek.
Hlavním lákadlem dnešního dne jsou Ománské hory - Jebel Akhdar - uvidíme, jak se krajina rapidně mění. Podíváme se do vesnice Birkat Al Mauz, jejíž zavlažovací systém Falaj byl zařazen na Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Od Birkat Al Mauz budeme pokračovat na vyhlídkovou jízdu do Jebel Akhdar. Pojedeme podívat na tzv. "Diana's Point" - jedno z nejoblíbenějších míst princezny Diany, když tu byla na návštěvě. Z tohoto bodu je úchvatný výhled na terasovité plantáže Jebel Akhdar s jejich ovocnými stromy, granátovými jablky, česnekem apod. Vzhledem k relativně nízkým teplotám na Jebel Akhdar je tato oblast také známa pro své plantáže růží, ze kterých se vyrábí růžová voda, jež je velmi často užívána ve všech ománských domácnostech.

Ubytování v hotelu Golden Tulip Nizwa s polopenzí

  
   

   

7.a 8. den NIZWA – AL HAMRA – MISFAT – WADI BANI ANUF - NAKHL – MUSCAT letiště
 Omán

Snídaně, check out. 8:00 odjezd z hotelu.
AL HAMRA: Cesta do dobře zachovaného horského městečka Al Hamra je jako cestou v čase. Při procházce úzkými chodníčky, vinoucími se kolem tradičních domů z hliněných cihel, můžeme přemýšlet o tom, jak moc či jak málo se život zde asi změnil.
MISFAT AL ABRIYEEN: Vesnici Misfat Al Abriyeen najdeme v oblasti Al Hamra, v provincii A’Dakhiliyah. Je charakteristická svými tradičními domy, vysokými hliněnými stavbami a především terasovitými políčky. Misfat Al Abriyeen leží ve výšce 1000 metrů nad mořem, domy místních obyvatel jsou vybudované na vrcholcích a jejich farmy na úbočích hor. Budovy s četnými ozdobnými prvky stojí těsně vedle sebe a nad sebou, kopírují horský terén a vytvářejí tak dojem vln v pohybu. Výhled odtud potěší oko každého návštěvníka. Nejstarší dům zde byl prý postaven před dvě stě lety. Podíváte-li se na Misfat Al Abriyeen z dálky, budete mít pocit, že stavby vyrůstají z hory stejně tak jako stromy a květiny. Obyvatelé museli vykopat skálu, aby mohli vybudovat vesnice a zahrady, srovnat terén, aby získali úrodnou půdu pro své farmy a do hor přivést pomocí složitého systému pitnou vodu, která zavlažila pole a zásobovala vesničany.

WADI BANI ANUF A VESNICE BILAD SAYT: Wadi Bani Anuf je 26km dlouhá, dramatická rokle, vedoucí nahoru do pohoří Hajar. Je domovem rodu Al Aufi, který ve wádí vybudoval půvabné malé vesničky s úrodnými zahradami a políčky. Chovají se zde také včely, jejichž med je slavný po celé zemi. Zadní část rokle je vskutku impozantní. Je přístupná pouze pěšky, říká se jí Hadí kaňon a zdatným turistům nabízí náročnou túru v nerovném, místy kluzkém terénu, mezi velkými balvany a jezírky. Autem lze dojet do okouzlující horské vesničky Bilad Sayt, cesta plná terénních nerovností není pro slabé povahy. Odměnou bude procházka mezi původními kamennými a hliněnými domy a zelenými terasovitými políčky, které vesnici obklopují.
NAKHL: PEVNOST A HORKÉ PRAMENY: Nakhl v překladu znamená „datlová palma“ a jakmile vyjedete na nějaké vyvýšené místo, bude vám název města jasný. Staré město je obklopené širokými zelenými pruhy palmových hájů. Pěstují se zde ty nejkvalitnější ománské datle, zemědělci k zavlažování palem používají dlouhý, složitý závlahový systém, který zásobuje vodou celé město. Prohlédněte si zdroj vody, horký pramen Thowara, můžete si zde osvěžit unavené nohy nebo pozorovat jak se místní lidé koupou. Za pozornost stojí také historická pevnost Nakhl, nejvyšší v Ománu. Z vyšších pater budovy je hezký výhled do okolí.
Předpokládaný návrat 16:00 – 16:30, ubytování do odletu v hotelu Al Falaj, po půlnoci transfer na letiště a odlet do Prahy

  

Nezávazná objednávka zájezdu 27.04.2018-04.05.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji (75 900,- Kč)   osob  
osobu v jednolůžkovém pokoji (118 900,- Kč)   osob  
3. osoba nebo dítě na pokoji a v autě (39 900,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu dospělý (1 490,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu dítě (750,- Kč)   osob  
předvyřízení víza vč. salonku (3 000,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Brazílie

17.10.2018-27.10.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 82590,- Kč
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsara Komba Lodge
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsara Komba Lodge
Madagaskar
Tsara Komba Lodge
25.05.2018-03.06.2018
Plná penze, pravidelná letecká linka

 72900,- Kč
Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose
Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose
Nový Zéland

29.11.2018-15.12.2018
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 66290,- Kč
Srílanské delikatesy
Srílanské delikatesy
Srí Lanka
Weligama Bay Resort
05.11.2018-14.11.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 59990,- Kč